Apartment Galeon

Torrevieja

Město nabízí zázemí pro Vaši dovolenou – jsou zde dostupné veškeré služby, obchody, restaurace a bary a také snadno dostupné pláže a promenády. V létě je letovisko plné turistů a pláže mohou působit v největší sezóně přelidněné, pozice města však nabízí možnost vyjet i na odlehlejší místa s krásným koupáním. Nicméně procházku po hlavní promenádě kolem pláže „Playa del Cura“ směrem k přístavu si určitě ujít nenechejte, při západu slunce stojí zato dojít až na konec umělého kamenného mola chránícího přístav k majáku „Faro Torrevieja“. U přístavu a na promenádě najdete také turistické informace, kde jsou k dostání mapky města i okolí, informace o muzeích, výletech na lodích či půjčovnách kol.

V centru města se nachází malé příjemné zelené náměstí s kostelem „Plaza de la Constitution“, které je obklopeno pěšími uličkami s mnoha restauracemi, v blízkosti se nachází také tržnice „La Plasa Mercado Central“, nabízí přehlídku ryb, masa, ovoce i zeleniny, ceny jsou však poněkud přemrštěné.

Při severovýchodní části města se na kopečku nachází malý areál se starou věží „Torre de Moro“, která dala městu své jméno. Je to hezké místo s výhledem do okolí. V létě je populárním místem pro návštěvu také velký poměrně nový aquapark (Aquapolis Torrevieja), v blízkosti města si můžete také udělat krátkou procházku u slaného jezera (Laguna de La Mata – Park Natural de La Mata).

Zbytek města je víceméně zastavěná plocha – převažují bytové domy s prázdninovými apartmány, v odlehlejších částech pak komplexy s malými španělskými domky.

Každý týden v pátek dopoledne jsou ve městě obrovské trhy, které byly z centra města vytěsněny na rozlehlou asfaltovou plochu poblíž aquaparku. Seženete zde čerstvé místní ovoce a zeleninu za příznivé ceny, olivy, pečivo, grilovaná kuřata, sladké churros, ale i kožené výrobky, domácí potřeby, obuv, oblečení…. Doporučujeme navštívit. Obdobné trhy se konají v různých dnech i v okolních městech, ty v Torrevieja jsou však největší široko daleko.

Doprava

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Torrevieja, doporučujeme pronájem auta, nejlépe již na letišti (nejbližší je Alicante). Auto je možné půjčit za slušnou cenu včetně pojištění, zarezervovat stejným způsobem jako letenku. Parkování v ulicích kolem našeho apartmánu je zdarma a bez omezení, zaparkovat v blízkém okolí domu lze i v hlavní sezóně.

Hlavní španělské dálnice jsou zpoplatněny mýtným (kolem Torrevieja je to úsek AP7), placené úseky mají vždy alternativní trasu vedenou po silnicích nižší třídy nebo mnohdy souběžných nezpoplatněných rychlostních komunikacích.

Je možné použít i místní dopravu, z letiště v Alicante do Torrevieja funguje autobusové spojení, autobusové nádraží se nachází v pěší vzdálenosti od apartmánu. Ve městě fungují také městské linky, které lze použít pro cesty po městě a blízkém okolí, je možné zapůjčení kola případně motorky či auta v místních půjčovnách.

Výlety za koupáním

Playa de La Mata (široká písečná pláž propojuje města Torrevieja a La Mata, možnost hezké procházky)

Pobřeží mezi La Mata až Salinas de Santa Pola – cca 20km souvislé písečné pláže s přístupy přes města (La Mata, Guardamar del Segura), nebo duny (Dunas Doradas, Dunas de Guardamar, Dunes de la Marina, Dunes de Pinet)

Salinas de Santa Pola – možnost pozorovat plameňáky a jiné ptactvo ve slaných nádržích (lze spojit s výletem do Alicante nebo cestou na/z letiště)

Pláže kolem Mar Menor (mrtvé moře – jedná se o téměř uzavřený záliv - jezero s velmi hustou slanou mělkou vodou) – městské pláže Los Alcázares, Santiago de la Ribera, San Pedro del Pinatar – doporučujeme)

Parque Regional Calblanque – nádherné koupání na písečných plážích v kopcovitém terénu, možnost pěších výletů

Pobřežní výlety s možností koupání

Město Alicante – doporučujeme procházku kolem přístavu, dále starým městem přes „Parque de La Ereta“ na rozlehlý hrad „Santa Barbara Castle“ (vstup zdarma) s nádhernými výhledy do okolí, poté sjet hradním výtahem zpět k městské pláži u přístavu (za poplatek lze i opačným směrem); o svátcích a v neděli lze zadarmo zaparkovat u pláže za přístavem (Paseo de Gomiz), jindy za poplatek

Faro de Santa Pola, Pasarela (Mirador) Cabo Santa Pola – krásné vyhlídkové místo na útesu za Santa Pola skryté na výběžku Cabo Santa Pola (malá odbočka z hlavní silnice N332 – lze spojit s výletem do Alicante)

Město Cartagena – rozhodně stojí alespoň za krátkou návštěvu, směřujte do přístavu a postupně opravovaného historického centra s rozsáhlými nalezišti vykopávek, Cartagena nemá městskou pláž, vykoupat se dá na malých plážích v okolí mezi kamennými útesy s pozůstatky dělostřeleckých baterií z 1. světové války. (Playa de la Parajola, Cala Cortina)

Cabo Tinoso – hornatý poloostrov pod Cartagenou - zajímavý je příjezd mimo dálnici přes zapomenutý venkov, doporučujeme návštěvu pevnosti „Batería de Castillitos“, koupání na tajné pláži, na kterou dojdete kozí stezkou (cca 2km) z příjezdové cesty na pevnost (hledejte ceduli Playa), další koupání je pohodlně dostupné v La Azohía, kde stojí za návštěvu věž „Torre de Santa Elena“

Salinas San Pedro – část solných nádrží je zpřístupněna jako přírodní park s pěšími trasami k písečným dunám a plážím (Playa Torre Derribada, Playa de las Salinas), možnost spojit s koupáním v Mar Menor a v extra slaných nádržích (Playa de la Mota)

Výlet do hor nad Alicante - Castell De Guadalest a vodopády Fuentes del Algar (turistická atrakce za poplatek), lze spojit s koupáním na pobřeží nad Alicante

Jednodenní výlety do vnitrozemí

Elche – město proslulé palmovými háji

Murcia – krajské město s velkou univerzitou, centrum s pěšími zónami – obchody, restaurace, příklad neturistického španělského města

Vnitrozemské horské parky – doporučujeme dohledat dostupnost dle google mapy a fotek, lze objevit spoustu hezkých míst, my jsme navštívili: Sierra Espuna (několik pěších tras v blízkosti Centro de Visitantes Sierra Espuña), dále Parc de Montana San Cayetano (nezpevněná příjezdová cesta, kostelík v horách, piknikový areál, možnost okružního treku přes sedlo hory, po hřebeni, zpět přes mandloňový sad)