Apartment Galeon

Lokalita

Španelsko

Torrevieja je přímořské město v jihovýchodním Španělsku na pobřeží Costa Blanca. Leží asi 50km jižně od Alicante a patří tak do provincie Alicante, která spadá do Valencijského společenství (Comunudad Valenciana). Torrevieja má dle zdrojů 100 000 obyvatel, ale mimo to je druhým domovem v zimě mnoha Skandinávců, Britů či Němců a v létě vnitrozemských Španělů.

Toto místo je unikátní díky velmi příznivému mikroklimatu, které je ovlivněno nejen Středozemním mořem, ale za západní strany také slanými lagunami (přírodní park park Lagunas de la Mata a Torrevieja). Toto zdravé mikroklima je podtrženo mimořádně stabilními teplotami.

Právě těžba soli nastartovala v 19. století dynamický rozvoj původní rybářské osady. V posledních letech je však rychlý rozvoj způsoben především turismem - město je díky své poloze, svému podnebí, písečným plážím i ekonomické dostupnosti oblíbeným útočištěm penzistů i rodin s dětmi.

Calle Galeon

Calle Galeon

Apartmán se nachází v prvním patře bytového domu v ulici Galeon (Calle Galeon). Ulice je v klidnější části města v blízkosti hlavní promenády, pláží, restaurací, barů a kaváren.

Avenida de las Habaneras: 200m
/hlavní městská třída - obchody, služby, MHD/

Playa del Cura: 500m
/pěší promenáda, písečné pláže, restaurace, kavárny/

Plaza de la Constitutión: 1,5km
/centrum města, restaurace, bary, centrální tržnice, pěší zóna/

Playa de Los Locos: 700m
Playa La Mata: 4km

Městské trhy: 3km
/oblíbené páteční trhy nabízí místní ovoce, zeleninu, olivy, sýry, churros ale i oděvy nebo potřeby pro domácnost/